Language

add an offer
  • choose a category

see more photos (13)

Drugie piętro (video) (2013-12-24) Author : As

A A

Look also

Zbliżyła ich Korzeniowa. I Kazimierz. W niedzielę 22 grudnia Dziady Kazimierskie i grupa NeoKlez zagrała wspólny koncert w Siwym Dymie.

Koncert w Siwym Dymie „na przedmieściach Kazimierza” połączył dwie różne – zdawałoby się – formacje. Przed publicznością wystąpiła gwiazda Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej – grupa NeoKlez oraz Dziady Kazimierskie. Zespoły różne, ale na pewno obu grupom wspólna jest jednak ogromna pasja, jaką emanują ze sceny,  i energia, która zmusza publiczność do aktywności, niejako do współtworzenia koncertu, bo energia, która ze sceny schodzi, na nią – zwielokrotniona – powraca.

- Z Dziadami Kazimierskimi poznaliśmy się w czerwcu w Przystanku Korzeniowa – mówi lider zespołu NeoKlez Stanisław Leszczyński. – Tutaj graliśmy koncert, na który przyjechały też  Dziady Kazimierskie, które potem spontanicznie zagrały swój koncert własny. Połączył nas Kazimierz, bo i my, i oni – jak sama ich nazwa wskazuje – jesteśmy bardzo związani z tym miastem.

Kazimierz – miasto siedmiu edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej – zapadło więc w serca „młodych, pięknych chłopaków bez skaz z czystą kartoteką, czyli: NeoKlez”, jak sami o sobie mówią, na tyle, że wybrali je na miejsce realizacji teledysku, który promować będzie ich nową płytę. Zdjęcia kręcone były podczas niedzielnego koncertu w Siwym Dymie w Celejowie pod Kazimierzem i w kazimierskiej Klubojadalni Przystanek Korzeniowa na Dołach.

Jaka będzie nowa – druga po debiutanckim, utrzymanym w klimacie klezmersko – bałkańskim albumie „Pięć stron świata” – płyta zespołu NeoKlez?

- Nowa płyta będzie zupełnie czym innym – mówi Stanisław Leszczyński. – To jest jakby drugi etap. Pierwsza płyta była podsumowaniem tego, co robiliśmy przez 4 lata, a teraz mamy zupełnie inne doświadczenia muzyczne, zupełnie inne pomysły. Muzyka będzie bardziej dla ucha. A przede wszystkim będą wokale, będą goście.

Jednym z nich będzie na pewno Włodek Dembowski z grupy Dziady Kazimierskie, który specjalnie dla tego projektu napisał piosenkę „Drugie piętro” do muzyki Stanisława Leszczyńskiego. Pojawia się w nim metafora wspólnego domu – świata, miejsca przyjaznego dla wszystkich, którzy w nim mieszkają.


Ta piosenka była swego rodzaju klamrą dla wspólnego koncertu grupy NeoKlez i Dziadów Kazimierskich, które tak naprawdę grały w niedzielę 22 grudnia w Siwym Dymie dwa niezależne koncerty, była – dosłownie i w przenośni – sercem tej imprezy. I na pewno usłyszymy ją niedługo podczas koncertów promujących nową płytę grupy NeoKlez także w Kazimierzu.

Koncert NeoKlez i Dziadów Kazimierskich miał miejsce w klimacie zbliżających się świat. Chociaż w Siwym dymie nie kolędowano, ale nie może przecież zabraknąć świątecznych i noworocznych życzeń.

- Dla całego Kazimierza, życzę wszystkim… Kazimierza! – mówi Włodek Dembowski, wokalista Dziadów Kazimierskich.


Fot. Mateusz Stachyra

 

NeoKlez,  Siwy Dym,  klubojadalnia Przystanek Korzeniowa,  Dziady Kazimierskie

X

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami
w Kazimierzu Dolnym? Zapisz się na newsletter

Najnowsze informacje prosto
na Twoją skrzynkę pocztową!

Nie, dziękuję. Przejdź do serwisu.

N_galeriaTreść komentarza:

avatar

+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (max.5MB)

+ Insert a movie out of the Youtube

Comments (3)

avatar

Ulka - Kazimierz 2013-12-27 12:06 (użytkownik niezalogowany IP: 79.185.7...)

Moje wyszły tak skutecznie, że już ich nie ma. Gosi pewnie też :-)

avatar

Tadek - Głogów 2013-12-27 08:47

Placki wyszły? :)

avatar

Gosia - Kazimierz Dolny 2013-12-26 19:41 (użytkownik niezalogowany IP: 83.28.14...)

NeoKlez podziwiałam na festiwalu , Dziady Kazimierskie na rynku. Na tym koncercie nie byłam , bo piekłam placki ! Duchem i sercem byłam, bo kto jak kto , ale oni są wyjątkowi, spontaniczni i cudowni w tym co grają. Gorąco ich pozdrawiam !

Popular topics

Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym. Bezpłatny przewodnik. Pobierz online.

Advertisement

Recent activities on the website

Hotel****, Restauracja, Spa

2014-10-31 13:42:46

Hotel****, Restauracja, Spa

offer updated

Sylwester 2014 Kazimierz Dolny"Nowy Rok przywitajcie w szampańskim nastroju, ufając, że będzie wspaniały i...

Hotel *** Villa Bohema

Hotel *** Villa Bohema

New offer – Welcome to the website!

Kazimierz Dolny to magiczne miasteczko. Wędrując ścieżkami wydeptanymi przez Króla Kazimierza Wielkiego i Esterkę...

Gospodarstwo Agroturystyczne

Gospodarstwo Agroturystyczne

New offer – Welcome to the website!

Dom położony blisko rzeki, wśród drzew, przy wzgórzu porośniętym lasem. Gospodarstwo jest doskonałą bazą...