Z regionu

sowa
,,pani od historii" Niestety nie mam możliwości odpowiedzi pod komentarzem ,,pani od historii", więc czynię to tutaj. Przecież na mapie (moje przeoczenie) w ogóle nie widniej nazwa miejscowości,o którą pytałam. Natomiast pod komentarzami artykułu jest słowo kluczowe ,,MIĘĆMIERZ" (Cyt:Tagi Mięćmierz") a obok zdjęcie stodoły z podpisem ,,MĘĆMIERZ"; (odpowiedź z Nową Aleksandrią nie dotyczy zupełnie mojego pytania). Pozdrawiam bardzo serdecznie Redakcję, a w szczególności Panią Annę Sorię, której artykuły są dla mnie sporym źródłem wiedzy i która już kilka lat temu zwracała się z apelem uporządkowania cyt.: ,,istniejącego bałaganu". Minęło już osiem (prawie) lat - i NIC! Dowodem niech będą zamieszczone poniżej 2 fotki wykonane przeze mnie w marcu ub. roku, znajdujące się na tej samej tablicy ogłoszeń w .....Mięćmierzu..Chodzi mi po prostu o to, aby wreszcie ujednolicić nazewnictwo tej miejscowości. Ktoś to wreszcie powinien ogarnąć.
motocyklista
"- Mamy już farbę oraz pędzle na odnowienie....." - mówi p.Kozak. Panie Kozak wicepremier Gliński (zawiadujący kulturą) przekazał 100 mln PLN na odnowienie starych cmentarzy żydowskich w Warszawie.
Obserwator
Żeby szkoła ocalała ,tylko jedno wyjście-założyć STOWARZYSZENIE które swego czasu proponował Pan G.Dunia. Wtedy rodzice uczniów za tę propozycję byli bardzo oburzeni i obrzucali go błotem. Pytanie.A co teraz zrobią?
szklarz amator
Nie tyle popiół jest potrzebny, co otrzymywany z niego potaż, zanieczyszczona postać węglanu potasu K2CO3. Ale to odrębny temat. W XVI i XVII wieku z Kazimierza płynęły ogromne ilości potażu z lasów karpackich, najpierw do Gdańska a potem do Niderlandów.
Ulka - Kazimierz
Nieważne, ilu jest uczniów. Ważne, ze zwyciężyli! Gratulacje, Rzeczyca!
Show footer